Soutěsky Kamenice

Vydejte se do míst, kde dřív bylo moře!

Blíží se léto a s ním chuť cestovat

Nevyjde vám to letos k moři? Nezoufejte, máme pro vás tip na tajemný výlet, při kterém můžete pátrat po stopách pradávného moře. Spolu s autorkou blogu S dětmi v báglu vám poradíme, jak se nejlépe dostat k soutěskám řeky Kamenice. Právě zde bylo dříve moře. Svědčí o tom hradby vysokých skal - písečné usazeniny druhohorního moře. Jana si Českosaské Švýcarsko doslova zamilova a tak loni vydala šikovného průvodce tímto krajem pro rodiny. Nyní má i něco pro malé výletníky - Výletníkův průvodce - sešit plný omalovánek a úkolů. Tady je ukázkový PRACOVNÍ LIST, který si rozhodně přibalte s sebou!

Co vás čeká na cestě krajinou pískovcových skal?

Užijete si skalní převisy, několik tunelů a úzké lávky. Dva úseky cesty lze absolvovat pouze na lodičce – jedná se o Edmundovu (Tichou) a Divokou soutěsku. Pokud budete mít štěstí, tak vás převozník seznámí s živými i zkamenělými obyvateli soutěsek.Kudy tam aneb dobrá rada od Jany nad zlato

Pokud vyrazíte na výlet za soutěskami s autem, tak mějte na paměti, že parkování v centru Hřenska je v letních měsících trošku kovbojka. Určitě se vyplatí si přivstat!  Cesta z Hřenska k lodičkám je sjízdná s kočárkem a je dlouhá přibližně 2 kilometry. A celá je ve stínu pískovců, tak nezapomeňte přibalit do batůžku i nějakou další vrstvu oblečení.  Kočárek je možné přepravit lodičkami, ale rodiny často volí variantu jej nechat u pokladny před nástupem do lodičky. Však soutěsky dělí necelý 1 km, což ujde i ten nejmenší chodec.  Mezi jednotlivými soutěskami se najde i malá interaktivní výstava, občerstvení a WC. Je možno si tu opéct zakoupené buřty.  Rodinám s malými dětmi a kočárkem radím svést se jen Edmundovou soutěskou tam i zpět. Dál za soutěsky se s kočárkem totiž nedostanete.  A ušetřený čas raději věnujte třeba návštěvě Rysí stezky na Mezní Louce, která je pár minut jízdy autem. 


Když už budete v Českosaském Švýcarsku, nezapomeňte navštívit PRAVČICKOU BRÁNU

A hlavně si přibalte PRACOVNÍ LIST:

Příloha ke stažení
Vloženo Od

Hledáte další zážitky v přírodě?

Inspirujte se přímo na stránkách autorů aktivit a her.