O natáčení

Na vzniku 99 minutových videí o nejpůsobivějších místech a unikátech české přírody se podílelo 5 filmařů.

 

Minimalistický prostor jedné minuty, to byla výzva i pro zkušené filmaře.

Díky novým technologiím vznikly dechberoucí záběry. Natáčelo se s využitím dronů a časosběrných kamer, ve výbavě ale nechyběly ani vysoké holínky. Videa tvoří pestrou mozaiku témat, která dávají divákům možnost utvořit si představu o typických i těch nejvzácnějších druzích naší přírody. 


Některé vzácné druhy rostlin a živočichů uvidí diváci vůbec poprvé, stejně jako mnohé z lokalit, kam se turisté běžně nedostanou.


 


Petr Krejčí

Snažili jsme se o to, aby ta minuta byla vytržením ze všedního dne, aby se divák na tom minimalistickém prostoru mohl kochat pestrostí naší přírody a zároveň se dověděl něco zajímavého.

A aby ty pohledy lahodily jeho oku. Žijeme v zemi, v jejíž národní hymně se opěvují krásy a charakter krajiny. To je to největší bohatství, které máme: náš životní prostor.

V Minutách z přírody jej diváci zahlédnou v té nejzajímavější podobě.

 

Ivan Stříteský

Když se řekne Minuty přírody, vybaví se mně rčení - Za vším hledej člověka. Někdo musel přijít s námětem a nadchnout pro projekt člověka, který zajistil financování. Lidé se museli domluvit na nejrůznějších úrovních na ministerstvech a v České televizi, přírodovědci z různých koutů republiky vybrali příklady z neživé i živé přírody, další pak museli filmaře doprovodit ve správný čas na správné místo.

Tým lidí pak musel natočený materiál sestříhat, opatřit ruchy, hudbou, komentářem, vše dotáhnout, zorganizovat a zúřadovat. Minuty přírody udělaly radost divákům, ale zároveň potěšily spoustu lidí, kteří se na jejich vzniku podíleli.


Minuty z přírody dále natáčeli: Marián Polák, Hugo Habrman, Adam Oľha


 

Hledáte další zážitky v přírodě?

Inspirujte se přímo na stránkách autorů aktivit a her.