Pravčická brána

Pravčická brána, dominanta Českého Švýcarska, se řadí mezi nejvyhledávanější turistické cíle. Vyberte si delší trasu, nebudete litovat a cestou si můžete hrát a povídat o erozi.

K Pravčické bráně vedou dvě turistické trasy.

Ta kratší a mezi turisty zřejmě známější vás povede k Pravčické bráně z Hřenska (3,5 km v jednom směru). Pokud se však vydáte delší cestou, tzv. Gabrielinou stezkou z Mezní louky, určitě nebudete litovat (5,5 km jedním směrem).

Kromě nádherných pískovců tu na vás čeká větší klid a možná trošku příjemnější cesta z větší části po vrstevnici (až na kratší stoupání). Na Mezní Louku se můžete navrátit autobusem, který jezdí v letní sezóně poměrně často.

Svůj výlet můžete s dětmi zakončit na Mezní Louce na dětském hřišti, kterému dominuje právě maketa Pravčické brány.


Až si budete s dětmi povídat o erozi. Vezměte se k ruce zábavný PRACOVNÍ LIST z dílny S dětmi v báglu.


Už jste slyšeli o MALÉ PRAVČICKÉ BRÁNĚ?

Pokud vás láká výlet v Českosaském Švýcarsku na Pravčickou bránu a vaše děti ještě nejsou tak zdatné v chůzi, nebo vás trochu odrazují davy turistů mířící právě sem, zavítejte na Malou Pravčickou bránu! Také k ní vedou dvě cesty a dostanete se k ní dokonce i s kočárkem. Ta náročnější, ale pro děti jistě zajímavější cesta, vede z Vysoké Lípy kolem Loupežnického hrádku, tzv. Šaunštejna. Trasa je dlouhá přibližně dva kilometry a vede celou dobu lesem. Zpátky se můžete vydat stejnou cestou, nebo po cyklostezce č. 3030. Po cyklostezce z Mezní Louky se vydejte v případě, že chcete na Malou Pravčickou bránu s kočárkem. Ale připravte se na stálé stoupání. 

Příloha ke stažení
Vloženo Od

Hledáte další zážitky v přírodě?

Inspirujte se přímo na stránkách autorů aktivit a her.