Kůrovec jako umělec

Zkusme se na kůrovce neboli lýkožrouta smrkového podívat tentokrát jinou optikou. Co když jenom "neškodí", ale i zdobí a zkrášluje? Je to prostě umělec, který dřevo miluje!

Typický výtvarný styl

V přírodě je řada jedinečných umělců, s kterými můžeme spolupracovat a navázat na jejich skvělá díla. Výborně se hodí využít starší práci kůrovců. Během svých procházek a výletů jistě objevíte větvičky ozdobené jejich typickým výtvarným stylem. Larvy a brouci vykousávají těsně pod kůrou chodbičky do pravidelných opakujících se tvarů. Pokud takové vhodné větvičky najdete můžete pracovat na místě nebo je vzít domů.

Připravte si voskovky nebo pastelky (skvěle chytají progressky) a nechte se unášet svou fantazií. Děti tvoří např. kouzelnou tyčku, obarvenou hůl na cesty nebo tajemnou mapu příběhu v mikro světě.Kouzelné mapy

Je to skoro jak kouzlo. Když „mapy“ od kůrovce vybarvíte, ještě víc vyniknou a celá větvička najednou vypadá jak velké složité umělecké dílo. Hotové výtvory můžete zapojit do svých her nebo je nechat „na výstavě“ v lese pro ostatní výletníky a houbaře. To se budou divit co to „vyrostlo“ v tom lese.Příjemné hledání, tvoření i objevování.

Co se dá ještě vyrobit ze dřeva? Třeba KÁMOŠ KOŘÍNEK.


Autor: Svobodná hra

Vloženo Od
Tags: léto tvoření

Hledáte další zážitky v přírodě?

Inspirujte se přímo na stránkách autorů aktivit a her.