Kámoši na prázdniny

Šumavské horské smrčiny jsou místem, kde les umírá a ožívá zároveň. Díky kůrovcové kalamitě je zde k vidění pestrá mozaika porostů. Pro naši ryze tvůrčí aktivitu nás budou tentokrát zajímat hlavně ty suché.

Vyrobte si kámoše na prázdniny

Vyrazte na procházku do lesa nebo parku. Vezměte s sebou nůž či zahradnické nůžky. Najděte vhodnou suchou větev (nebo ještě lépe zaschlé kořeny - bývají měkčí než nadzemní dřevo a dětem se s nimi snadněji pracuje). Uřízněte nebo ustříhněte pro vás vhodnou velikost a tvar. Doporučujeme hned několik kousků, ať máte celou partičku.


Jací budou máte ve svých rukou

Venku či doma pak seřízněte část pro obličej a nechte děti, ať je namalují. Pak už jen stačí se vzájemně představit, přivítat a vymyslet, zda budou bydlet doma, či venku.


Zamiluje te si je!

Další hraní nechte na zájmu a fantazii dětí. Pro sebe si připravte čas pozorovat a naslouchat, fotit. Nebo si vyrobte svou rodinku, pro rozvoj své fantazie.


Už máte své nové kámoše?

Vezměte je na výlet. Může to být jen na hřiště, do lesa na houby, nebo k vodě. Můžete je ven brát pravidelně. Vejdou se do každé kapsy. Běžná místa najednou uvidíte z jiného pohledu. Můžete své kámoše vyfotit, namalovat nebo popsat jejich dnešní příběh.
Chcete si vyrobit další hračky? Co třeba z kamene? Máme pro vás KAMENNÉ HRY.


Autor: Svobodná hra

Vloženo Od
Tags: léto

Hledáte další zážitky v přírodě?

Inspirujte se přímo na stránkách autorů aktivit a her.