Vydra říční

Objevte s dětmi šelmu české přírody. Hbitou, odolnou, velmi chytrou a nenápadnou. Zahrajte si na kameramany. Natočte přírodovědný dokument kousek od vašeho domova nebo si zpestřete rodinný výlet.

Dobrá příprava se vyplatí

Postupujte následovně:

  1. Podívejte se na dokument od profesionálů o vydře říční
  2. Zjistěte co nejvíc informací o životě vydry říční, nejen z videa, ale i knih a internetu.
  3. Můžete se podívat i na delší dokumenty, např. Planeta Česko, případně dokumenty BBC, které provází David Attenborough nebo Steve Backshall.
  4. Vybavte se do terénu (vhodné oblečení, obutí, technika a něco na dobití energie). Jak se vybavit můžete najít na webu https://jdeteven.cz/cz/jak-se-ven-vybavit a jak si vyrobit techniku pro natáčení najdete na https://ucimesevenku.cz/kino/
  5. Vyrobte si svou vydru. Stačí si na kartón načrtnout siluetu vydry říční a vystřihnout. Můžete využít obrázky z časopisů a knih. Pokud máte ve filmařském týmu víc dětí, doporučujeme vyrobit si pro každé dítě jednu vydru.


Hurá do terénu

Objevujte místa kolem sebe z pohledu tvůrců dokumentů. Kde by byl hezký záběr, jaké je světlo, kam umístit naši „herečku“ papírovou vydru. Pozorujte stopy. Vzpomeňte si, jaké má vydra ráda místa na lovení, úkryt atd.Točíme

Děti se pro natáčení a focení "jenom jako" okamžitě nadchnou! Pokud máte starší děti, můžete natočit i opravdové záběry, třeba na mobil. Nebo nafoťte sérii fotek. Krásné je i nakreslit si obrázky a náčrty scén z terénu.


V teple domova

Doma si pak u čaje či při večeři můžete vyprávět zážitky z natáčení vydřího dokumentu.


Skvělá je i hra na LESNÍ DETEKTIVY. Komu patří jaká stopa snadno zjistíte z NÁVODU.


Autor: Svobodná hra

Vloženo Od
Tags: pozorování zvířata

Hledáte další zážitky v přírodě?

Inspirujte se přímo na stránkách autorů aktivit a her.