Oslava stromů

Říká se, že stromy jsou plíce naší planety. Mohou být ale i nositeli svobody a ukrývat v sobě dávné příběhy. Připojte se k celorepublikové akci Stromy svobody, která vybízí k péči o stromy staré a sázení nových.

Stromy svobody

U příležitosti 100. výročí naší republiky vznikl projekt Stromy svobody. Jeho cílem je oslava stromů, svobody a demokracie. Ptáte se, jak to jde dohromady?

V letech 1918 a 1919 jich lidé vysadili tisíce. Do výsadby se zapojili starostové, žáci, členové místních spolků. Stromy byly ověšené stuhami, domy praporky, zpívala se hymna, ke kořenům se ukládaly pamětní listy. A sázely se i v pozdějších letech (1928, 1945, 1968) vždy, když si lidé chtěli připomenout a oslavit význam svobody a demokracie.


Chcete se zapojit? 

Existuje hned několik možností:

PÁTREJTE PO STROMECH vysazených u příležitosti oslav svobody a demokracie (v letech 1918, 1919, 1928, 1945, 1968) a přidejte je do MAPY Stromů svobody.

ZASAĎTE NOVÉ STROMY SVOBODY a to buď v sobotu 17. listopadu při celonárodním happeningu, kdy se bude pod horou Říp vysazovat přes kilometr dlouhá lipová Alej svobody. Nebo uspořádejte vlastní sázení stromů, kdykoliv od 20. 10 do 28. 10. Více informací k této variantě naleznete ZDE.


Jak zasadit strom?

Koukněte do PŘÍLOHY

Další důležité informace najdete na stránkách projektu Stromy svobody.Za projektem stojí Nadace Partnerství.

Zdroj: Stromy svobody

Příloha ke stažení
Vloženo Od

Hledáte další zážitky v přírodě?

Inspirujte se přímo na stránkách autorů aktivit a her.