Kudlanka nábožná

Kudlanka, vážka, stonožka a tisíce dalších bezobratlých. Važme si jich, dělají naši přírodu krásnou a pestrou. Dne 22.5. svět slaví právě tuto rozmanitost.

Pozorujete rádi hmyzáky a jejich život?

Sledujete je ve vodě, na louce, či v hlíně? Pokud ne, doporučujeme občas prozkoumat tyto úžasně dobrodružné mikrosvěty.

Proměňte zážitky z hmyzího světa do tvořivé hry

Vyrobte si 2D – placatý, nebo 3D – prostorový model vybraného živočicha, či živočichů. Může to být stonožka s kamenů, vážka z listí, žížala z klacíku a hlíny, broučci z domalovaných kamenů atd. Fantazie a příroda vám pomohou vytvořit krásnou výstavu, nebo si vymyslet nové spoluhráče do hry. S malými zvířátky z přírodnin se krásně hrají příběhy.


Už víte jak se páří kudlanka, ale co vážka nebo stonožka?

Ačkoli to může být opravdu rychlé, minutové tvoření, doporučujeme, ještě před vyráběním, chvíli hmyzáky v přírodě sledovat, povídat si o nich, o jejich životě, možná si i něco malinko přečíst z určovacího klíče, či knihy. Pokud o nich víc víme (co mají rádi k jídlu, kde spí, jakou mají rodinu, jak se rozmnožují atd.), lépe se nám rozehrají hry – kdo koho loví, chrání, kam se ukládá ke spánku, jaký domeček si buduje.


Překvapte kolemjdoucí

Své výtvory můžete vzít domů, nebo je nechat na místě pro radost kolemjdoucích. Nezapomeňte vyfotit a sdílet s ostatními, jako pozvánku na jejich výpravu ven.


Autor: Svobodná hra

Více her a úkolů najdete ZDE.

Vloženo Od
Tags: pozorování zvířata

Hledáte další zážitky v přírodě?

Inspirujte se přímo na stránkách autorů aktivit a her.