Honička za stromovou bábou

Kolik druhů stromů znáte? Tato hra pomůže vám i dětem poznat nové stromy a dobře si je zapamatovat. To vše svižnou metodou. Zábavné učení, které rozhodně nebolí.

Domeček, domeček, nemůžeš mě chytit, držím se borovice!

Ve videu jsme se seznámili s unikátními reliktními bory - původním borovicovým porostem na Kokořínsku. Ale poznáte borovici v přírodě?  A co třeba smrk, nebo lípu? Zahrajme si netradiční honičku, při které se všechny stromy naučíme.


Jak na to:

Vyberte si místo, kde roste pohromadě více druhů stromů. Našli jste jen les se samými smrky a sem tam s borovicí? Nevadí, taky to půjde. Stromy se dají dobře rozeznávat i podle kůry, nic vás tedy nemůže zastavit a honička může začít!

Zeptejte se dětí, které stromy znají a které ne. Postupně si pojmenujte další druhy stromů. Můžete si je i vyhledat v atlasu a společně se je naučit rozeznávat.


Vysvětlete si pravidla:

Ten, kdo má babu, chytá ostatní. Jeden je vedoucí hry a určuje, který strom je právě domeček. Prostě zakřičí „jabloň!“ za moment zase „smrk!“. A právě u toho stromu se můžete před babou schovat. Sledujte pokyny vedoucího hry, domeček se každou chvíli mění – jednou je to
bříza, jindy habr, pak lípa…

Domečky je vhodné měnit tak, aby baba měla vždycky možnost někoho chytit a hra měla spád. Žádné dlouhé stání za bukem!

 


Další nápad pro vás:

Máte rádi svůj les?

Pomozte mu se nadechnout a zbavte jej odpadků ZDE.


Autor: Jděte ven

Vloženo Od
Tags: pohyb jaro podzim

Hledáte další zážitky v přírodě?

Inspirujte se přímo na stránkách autorů aktivit a her.