Honička za stromovou bábou

Kolik druhů stromů znáte? Tato hra pomůže vám i dětem poznat nové stromy a dobře si je zapamatovat. To vše svižnou metodou. Zábavné učení, které rozhodně nebolí.

 

Domeček, domeček, nemůžeš mě chytit, držím se břízi!

Ve videu jsme se seznámili se vzácnou břízou ojcovskou. Ale poznáte břízu v přírodě?  A co třeba smrk, nebo lípu? Zahrajme si netradiční honičku, při které se všechny stromy naučíme.


Jak na to:

Vyberte si místo, kde roste pohromadě více druhů stromů. Našli jste jen les se samými smrky a sem tam s borovicí? Nevadí, taky to půjde. Stromy se dají dobře rozeznávat i podle kůry, nic vás tedy nemůže zastavit a honička může začít!

Zeptejte se dětí, které stromy znají a které ne. Postupně si pojmenujte další druhy stromů. Můžete si je i vyhledat v atlasu a společně se je naučit rozeznávat.


Vysvětlete si pravidla:

Ten, kdo má babu, chytá ostatní. Jeden je vedoucí hry a určuje, který strom je právě domeček. Prostě zakřičí „jabloň!“ za moment zase „smrk!“. A právě u toho stromu se můžete před babou schovat. Sledujte pokyny vedoucího hry, domeček se každou chvíli mění – jednou je to
bříza, jindy habr, pak lípa…

Domečky je vhodné měnit tak, aby baba měla vždycky možnost někoho chytit a hra měla spád. Žádné dlouhé stání za bukem!

 


Další nápad pro vás:

Máte rádi svůj les?

Pomozte mu se nadechnout a zbavte jej odpadků ZDE.


Autor: Jděte ven

Vloženo Od
Tags: pohyb jaro podzim

Hledáte další zážitky v přírodě?

Inspirujte se přímo na stránkách autorů aktivit a her.